Open Site Navigation

סדנאות במערכת החינוך

חוש״ן, ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט״ב בישראל, זוכה אות הנשיא להתנדבות לשהת התשפ״א- 2021 ופרס קרן יו״ר הכנסת לשנת 2016, הוא מלכ״ר הפועל מאז שנת 2004 למען הגברת סובלנות, מיגור להט״בופוביה, יצירת מרחבים בטוחים והכשרת אנשי מקצוע לעיסוק בנושאים הקשורים לקהילת הלהט״ב. הארגון מביא עמו נסיון של שנים בהסברה למגוון אוכלוסיות, ומקיים בכל שנה אלפי פעילויות והכשרות בהן לוקחים חלק כמאה אלף איש ואישה בכל שנה.

מערכת החינוך

90 דקות

הסיפור האישי- כיתה ט׳ ומעלה

סדנת הדגל שלנו הינה "הסיפור האישי" (תלמידי ט' ומעלה) מפגש אינטימי ובלתי אמצעי, שבו מספרים מנחות ומנחים להט"בים על התמודדותם האישית עם גילוי המשיכה המינית והזהות המגדרית ותהליך היציאה מהארון. הארגון מציע גם פעילות המשך אשר מציפה בקרב המשתתפים מודעות למצב בבית הספר ביחס ללהט"ב, בדגש על המושג "מרחב בטוח" ועל הדרכים השונות בהן אפשר ליצור אותו.

90 דקות

הסיפור החברתי- כיתה ט׳ ומעלה

סדנת המשך לתלמידי ט' ומעלה "הסיפור החברתי" הסדנה העוסקת באחריות החברתית של כל תלמיד ליצירת מרחב בטוח בבית הספר. באמצעות סיפורים אישיים של המתנדבים והמתנדבות התלמידים ידנו על המשמעות של שימוש בטרמינולוגיה ושיח פוגעני וילמדו על היכולת הכיתתית ליצור מרחב שמאפשר שיח מיני ומגדרי בטוח לכלל חברי הכיתה. 

90 דקות

הסיפור הישראלי- כיתה ט׳ ומעלה

סדנת המשך לתלמידי ט' ומעלה " הסיפור הישראלי" מה האתגרים שעומדים בפני לסבית שרוצה להפוך לאם? האם טרנס*ים מופלים בגיוס לצבא? מה המקום של המצעד בישראל? דרך אייטמים מהתקשורת והסיפורים האישיים של המנחות והמנחים, התלמידים יחשפו לעומק החוויה של להיות להט"ב וישראל 2022 וילמדו על האפשרויות ליצירת שינוי חברתי. 

90 דקות

להט"ב לחט"ב- כיתות ז' - ח'

הפעילות עוסקת בחוויה היומיומית של נוער בגיל החטיבה, תוך שימוש בכרטיסיות עם סיפורים על חיי נוער להט"ב וילדים ממשפחות גאות. הסדנה סובבת נושאים של תפקידים וציפיות מגדריות דרך חוויות של תלמידים בני גילם. מומלץ להזמין סדנה זו יחד עם סדנת ההמשך בנושא הסיפור הישראלי.

90 דקות

הסיפור הישראלי- תלמידי ז' - ח'

סדנת המשך לתלמידי חטיבות ביניים " הסיפור הישראלי" (ז'-ח') מה האתגרים שעומדים בפני לסבית שרוצה להפוך לאם? האם טרנס*ים מופלים בגיוס לצבא? מה המקום של המצעד בישראל? דרך אייטמים מהתקשורת והסיפורים האישיים של המנחות והמנחים, התלמידים יחשפו לעומק החוויה של להיות להט"ב וישראל 2022 וילמדו על האפשרויות לשינוי 

90 דקות

סדנת חדר מורות

הסדנאות עוסקות במתן כלים להתמודדות הצוות עם תופעות של להט"בופוביה מחד ועם סוגיות הקשורות לנוער להט"ב או נוער מתלבט מאידך.

90 דקות

אם לא נשאל איך נדע

סל כלים לשיח פתוח על מיניות ומגדר עם בני.ות נוער. (הורים/ צוות חינוכי על יסודי) סדנת המשך לחדר מורות על יסודי, המספקת לצוות החינוכי כלים לשיח בריא על מיניות ושונות מינית עם בני ובנות נוער. בסדנה נדון בסוגיות השונות שעשויות לעלות בגילאי תיכון בקרב נוער להט"ב  בהקשר המיני, איפה מכירים בני.ות זוג? כיצד לדבר על יחסי מין מוגנים? מה עלינו לעשות כדי לשמור על הנוער מפני מיניות לא מוגנת/ פגיעות מיניות.

90 דקות

סדנת חדר מורות יסודי

הסדנאות עוסקות  בנתונים על נוער להט"ב במסגרות חינוכיות ובמתן כלים להתמודדות הצוות עם תופעות של להט"בופוביה מחד ועם סוגיות הקשורות לנוער להט"ב או נוער מתלבט מאידך.

90 דקות

סיפור ילדות אחרת

סדנת המשך לחדר מורות יסודי "סיפור ילדות אחר" הסדנה עוסקת בסיפור אישי של מנחה מהקהילה הגאה, המספר על חוויות ילדות וסיפור גיבוש הזהות שלו לקראת היציאה מהארון בגיל העשרה. הסדנה משלבת היכרות עם מושגי יסוד של הקהילה הגאה ודיון ער סביב האחריות של צוותי ההוראה אל מול ילדים המפגינים שונות במערכת החינוך.

90 דקות

משפחת קשת- סדנה להורים וגננות

באמצעות מפגש עם מנחה מהקהילה הגאה וסיפור המסע האישי שלה או שלו להורות, משתתפות ומשתתפי הסדנה ילמדו על סוגי המשפחות השונות בקהילת הלהט"ב. הסדנה משלבת היכרות עם מושגי יסוד של הקהילה הגאה ומעניקה כלים לשיפור הממשק בין ההורים לגן ויצירת ייצוג משפחתי מגוון בתוך הגן. 

90 דקות

איך ילדות באים לעולם- הכשרה להורים וגננות

מגדר אצל ילדותים (הכשרה להורים/גננות) הסדנה כולל היכרות עם מונחי יסוד בקהילה הגאה, וכלים להתמודדות הצוות עם סוגיות של גיוון מגדרי ושונות בגילאי הגן לצד שימת זרקור על הבניות מגדריות השזורות בחיי היומיום שלנו. אילו ציפיות מגדריות פוגשות את ילדי והילדות בגן? ואיך כנשות ואנשי חינוך אנחנו מאפשרות חופש לגלות אוטנטיות גם מחוץ לגבולות המגדריים.

90 דקות

אם לא נשאל איך נדע

סל כלים לשיח פתוח על מיניות ומגדר עם בני.ות נוער. (הורים/ צוות חינוכי על יסודי) סדנת המשך לחדר מורות על יסודי, המספקת לצוות החינוכי כלים לשיח בריא על מיניות ושונות מינית עם בני ובנות נוער. בסדנה נדון בסוגיות השונות שעשויות לעלות בגילאי תיכון בקרב נוער להט"ב  בהקשר המיני, איפה מכירים בני.ות זוג? כיצד לדבר על סקס מוגן? מה עלינו לעשות כדי לשמור על הנוער מפני מיניות לא מוגנת/ פגיעות מיניות.

90 דקות

סדנת מנכ״לית- החוויה הלהט"בית

עו"ס מור נהרי הינה מנכ"לית חוש"ן וחברת הועד המנהל של עמותת 'אנדומטריוזיס ישראל', בעברה הנחתה סדנאות על בריאות מינית ומיניות בריאה בוועד למלחמה באיידס, ניהלה את סניף באר-שבע של תכנית "הלב" של משרד הרווחה לנערות וצעירות על רצף הזנות וניהלה את הקליניקה למשפחה הגאה של האגודה למען הלהט"ב. הסדנה מותאמת אישית לסוגיות המעסיקות את צוות בית הספר בנושא מגדר ונטייה מינית ומשלבת מנסיונה הרב של המרצה בתחום הטיפול. 

90 דקות

 הסיפור המשפחתי- הורים וצוות חינוכי

סדנה המשלבת סיפור אישי של אדם מהקהילה הגאה המספר על גיבוש זהות ויציאה מהארון ולצידו אמא שבנה יצא מהארון- המספרת את הסיפור מהצד של ההורה וההתמודדות מהפרספקטיבה שלה.  הסדנה משלבת שני ארגונים קהילתיים, חוש"ן ותהל"ה , ארגון תמיכה להורים לילדים שיצאו מהארון.