top of page

סדנאות במערכת החינוך

חוש״ן, ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט״ב בישראל, זוכה אות הנשיא להתנדבות לשהת התשפ״א- 2021 ופרס קרן יו״ר הכנסת לשנת 2016, הוא מלכ״ר הפועל מאז שנת 2004 למען הגברת סובלנות, מיגור להט״בופוביה, יצירת מרחבים בטוחים והכשרת אנשי מקצוע לעיסוק בנושאים הקשורים לקהילת הלהט״ב. הארגון מביא עמו נסיון של שנים בהסברה למגוון אוכלוסיות, ומקיים בכל שנה אלפי פעילויות והכשרות בהן לוקחים חלק כמאה אלף איש ואישה בכל שנה.

90 דקות

המסע להורות – מותאם לפי שכבות גיל

 • הכרות עם עולם המונחים הלהט"בי ומגוון הזהויות בקהילה הגאה

 • הכרות עם משפחות הקשת

 • הכרות עם תהליכים להבאת ילדים בהורות להט"ב והמאבק המשפטי-מדיני בהכרה בהורות

 • כלים ליצירת מרחב בטוח עבור משפחות הקשת

 • סיפור אישי העוסק בבניית המשפחה והתהליך המלווה אותה.

90 דקות

הבניות חברתיות וזהות מגדרית – מותאם לפי שכבות גיל

 • הכרות עם עולם המונחים הלהט"בי

 • סקירה כללית על השפעת הבניות מגדריות חברתיות על הילד וכיצד הן נוצרות

 • כיצד מתגבשת זהות מגדרית וכיצד היא באה לידי ביטוי בפועל

 • כיצד מתגבשת זהות מינית בגיל הרך ובגיל ההתבגרות

 • כלים ליצירת מרחב בטוח ומודע מגדרית במרחב הגן ובית הספר

 • כיצד הצוות החינוכי משפיע על הילד ועל התפתחות מגדרית וזהות עצמית תקינה במהלך החיים

90 דקות

פעילות המשך לגיל הרך

 • הכרות עם עולם המונחים הלהט"בי

 • שפעות הסללה מגדרית בגיל הרך על האינבידואל כמתבגר

 • הכרות עם מושגים חברתיים

 • הכרות עם המושג הומופוביה גלויה/סמויה וכיצד היא משפיעה על התפתחות ערך ודימוי עצמי

 • כלים ליצירת מרחב בטוח ושיח מודע מגדר

90 דקות

חדר מורות – חט"ב + חט"ע

הסדנא עוסקת בנתונים על נוער להט"ב במסגרות חינוכיות ובמתן כלים להתמודדות הצוות עם תופעות של להט"בופוביה מחד ועם סוגיות הקשורות לנוער להט"ב או נוער חוקר זהות מאידך. ניתן לבצע התאמה לצרכים הייחודיים של הצוות. 1 .יצירת בסיס מושגים על מין, מגדר ומשיכה לצוות החינוכי. 2 .הכרות עם הנתונים על בני נוער להט"ב בבתי ספר, והצפת חומרת הבעיה. 3 .רתימת הצוות החינוכיים למאבק בלהט"בפוביה בבית הספר. 4 .נתינת כלים פרקטיים ליצירת מרחב בטוח ללהט"ב בבית הספר, ולעבודה פרטנית עם בני נוער להט"ב. 5 .הכרות עם ארגוני הקהילה השונים והמענים שלהם לבני ולבנות נוער.

90 דקות

"אם לא נשאל איך נדע" – סל כלים לשיח על מיניות עם בני נוער

סדנת המשך לחדר מורות על יסודי, המספקת לצוות החינוכי כלים לשיח בריא על מיניות ושונות מינית עם בני ובנות נוער. בסדנה נדון בסוגיות השונות שעשויות לעלות בגילאי תיכון בקרב נוער להט"ב בהקשר המיני, איפה מכירים בני.ות זוג? כיצד לדבר על יחסי מין מוגנים? מה עלינו לעשות כדי לשמור על הנוער מפני מיניות לא מוגנת/ פגיעות מיניות.

נושאים עיקריים:

1 .היכרות עם עולם בני הנוער בהקשר של פלטפורמות להכרויות.

2 .הענקת כלים לשיח בריא על מיניות.

3 .הענקת כלים לקיום שיח בריא על פערים מגדריים והטרדות מיניות.

90 דקות

להט"ב לחט"ב - שכבות ז-ח

הפעילות עוסקת בחוויה היומיומית של נוער בגיל החטיבה, תוך שימוש בכרטיסיות עם סיפורים על חיי נוער להט"ב וילדים ממשפחות גאות. הסדנה סובבת נושאים של תפקידים וציפיות מגדריות דרך חוויות של תלמידים בני גילם. מומלץ להזמין סדנה זו יחד עם סדנת ההמשך בנושא הסיפור הישראלי

90 דקות

הסיפור האישי - שכבות ט-יב

סדנת הדגל, לתלמידי ט' ומעלה. מפגש אינטימי ובלתי אמצעי, שבו מספרים מנחות ומנחים להט"בים על התמודדותם האישית עם גילוי המשיכה המינית והזהות המגדרית ותהליך היציאה מהארון. הארגון מציע גם פעילות המשך אשר מציפה בקרב המשתתפים מודעות למצב בבית הספר ביחס ללהט"ב, בדגש על המושג "מרחב בטוח " ועל הדרכים השונות בהן אפשר ליצור אותו.

90 דקות

הסיפור החברתי ע״ש שגיא גולן ז״ל, סדנאת המשך- שכבות ט-יב

סדנה המוקדשת לזכרו של רס״ן שגיא גולן ז״ל, שנפל בקרב על קיבוץ בארי ב8.10.

הסדנה עוסקת באחריות החברתית של כל תלמיד ליצירת מרחב בטוח במעגלי החיים החברתיים ובבית הספר. בסדנה נבחן ונדון בתו פקיד של כל אחד ואחת מאיתנו בחברה ליצירת חברה מכילה, מקבלת, בטוחה וסובלנית יותר עבור כל אחד ואחת מאיתנו.

90 דקות

הסיפור הישראלי ,סדנאת המשך - שכבות ט-יב

מה האתגרים שעומדים בפני לסבית שרוצה להפוך לאם? האם טרנס*ים מופלים בגיוס לצבא? מה המקום של המצעד בישראל? דרך אייטמים מהתקשורת והסיפורים האישיים של המנחות והמנחים, התלמידים יחשפו לעומק החוויה של להיות להט"ב וישראל 2022 וילמדו על האפשרויות ליצירת שינוי חברתי.

צוותי חינוך של הגיל הרך ויסודי

צוותי חינוך – חט"ב וחט"ע

סדנאות לתלמידים

90 דקות

חדר מורות יסודי

הסדנה כולל היכרות עם מונחי יסוד בקהילה הגאה, וכלים להתמודדות הצוות עם סוגיות של גיוון מגדרי ושונות בגילאי יסודי לצד שימת זרקור על הבניות מגדריות השזורות בחיי היומיום שלנו. כיצד ציפיות מגדריות משפיעות ומגבילות על תלמידים בני 6 -12 ?ואיך לפרוץ את הגבולות ולאפשר לתלמידות ותלמידים חופש לגלות סקרנות לבטא את עצמם אותנטיות?

90 דקות

חדר מורות יסודי – המשך

הסדנה עוסקת בסיפור אישי של מנחה מהקהילה הגאה, המספר על חוויות ילדות וסיפור גיבוש הזהות שלו לקראת היציאה מהארון בגיל העשרה. הסדנה משלבת היכרות עם מושגי יסוד של הקהילה הגאה ודיון ער סביב האחריות של צוותי ההוראה אל מול ילדים המפגינים שונות במערכת החינוך

bottom of page