top of page

מה הסיפור שלנו?

מזה 20 שנים שארגון חוש״ן מקדם סובלנות ופתיחות כלפי קהילת הלהט״ב ברחבי

מדינת ישראל. חוש״ן, זוכה פרס נשיא המדינה להתנדבות לשנת 2021 ואחד מארגוני

הקהילה הגדולים והמובילים בארץ, פועל מדי יום בשלל מוקדים ומול קהלי יעד מגוונים לעידוד

קבלה של למגוון הקשת הלהט״בית ובתהליך עמוק איטי ממגר להט״בופוביה ומייצר שינוי

חברתי עבור קהילת הלהט״ב הלכה למעשה.

מתנדבי חוש״ן סלפי

מה אנחנו עושים?

פועלה של חוש״ן

פועלו העיקרי של הארגון הוא העברת סדנאות והרצאות, בשלל מסגרות במדינת ישראל: במערכת החינוך, לתלמידים מכיתה ז׳ ולצוותי חינוך מגיל הגן ועד התיכון; במערכת הביטחון- צה״ל, מג״ב ומשטרת ישראל; במגזר העסקי ועוד. מטרתן של הסדנאות היא לאפשר היכרות אישית עם קהילת הלהט״ב וקבלת כלים פרקיטיים ליצירת סביבה מכילה ובטוחה בעבורם.

חוש״ן בהפגנה

במבט חטוף לאחור

היסטוריה ארגונית

בתחילה הארגון היווה את הזרוע החינוכית של האגודה למען הלהט"ב, אך במהרה הפך לארגון עצמאי. חוש״ן שאנחנו מכירות היום, הוקם בשנת 2004, במטרה לקדם סובלנות בנושאים של נטייה מינית וזהות מגדר, למגר את הלהט״בופוביה בחברה הישראלית ולהכשיר אנשי ונשות מקצוע לעבודה עם הקהילה הגאה.

חבורה של נוער צעיר על רקע קיר לבן

אי אפשר בלי זה

שיתופי פעולה

כיום חוש״ן הוא ארגון ארצי, המושתת על פעילות של כ- 250 פעילים ופעילות. בשנת 2016 זכה הארגון בפרס קרן יו״ר הכנסת ובשנת 2021 באות הנשיא להתנדבות, והוא פועל בקשר הדוק עם משרדי ואגפי הממשלה שונים ובראשם אגף שפ״י (שירות פסיכולוגי ייעוצי) במשרד החינוך, אשר מתקצב את פעילות הארגון החל משנת 2017. אנו פועלים בשיתוף פעולה ענף עם ארגוני הקהילה כגון ןהאגודה למען הלהט״ב, פרויקט גילה, מעברים, הבית הפתוח בירושלים, הבית הגאה בבאר שבע, בית הקהילות בחיפה, האחווה הסטודנטיאלית הגאה, בית דרור ועוד.

 

מדי שנה, ארגון חוש״ן מקיים כ- 2,500 סדנאות בכ- 450 מוסדות שונים ברחבי הארץ. בפעילות זו אנחנו מגיעים לקהל יעד של כ- 100,000 איש ואישה בישראל.

אבני היסוד של הארגון

כבוד האדם

לכל פרט יש את הזכות לכבוד באשר הם.ן. אנו שואפים.ות לקדם חברה ללא אלימות ופגיעה בכבודם.ן של פרטים.

שווין

חוש״ן דוגל בשווין לכל בני.ות האדם, בדגש על שיווין מגדרי, ושולל כל אפליה על רקע השתייכות, מאפיינים ו/או זהות אישית. מתוך מודעות ליחסי הכוחות בין קבוצות בחברה ובין קבוצות בקהילה הגאה, חוש״ן מאמין בקידום שוויון מהותי לאור עקרונות פמיניסטיים בתוך הארגון ומחוצה לו.

מגוון

בחוש״ן אנו מאמינים.ות בהכלה ובקבלה חברתית, שתאפשר לכל פרט בחירה חופשית על אורח חייו.ה ותיצור חברה מגוונת וסובלנית. אנו שואפים.ות ליצור מרחב מגוון בו דעות וזהויות רבות יכולות להתקיים, לקבל ביטוי ולזכות ליחס מכיל ומכבד. אנו מאמינים.ות שכחברה עלינו לאפשר לכל אחד.ת חופש למימוש עצמי בכל צורה שאינה פוגעת בבחירה החופשית של האחר.ת.

חינוך

חינוך הוא מימד משמעותי בהכוונה ועיצוב של מבנה האישיות, התפיסות וההתנהגויות של כל פרט בחברה. לכן אנו מקדמים.ות דיאלוג על תפיסות רווחות ביחס למין, מיניות ומגדר, בכדי לעודד חשיבה ביקורתית ובחירת עמדות וערכים באופן מושכל. באמצעות שיח ישיר על סיפור חיינו והנגשת מידע ניתן להפחית ולמגר להט״בופוביה מקרב החברה בה אנו חיים.ות ולאפשר חופש משיכתי- מגדרי לכל.

גאווה

זהות להטבפא״קית הינה מקור לגאווה אותה ראוי להנכיח. חוש״ן שואף להוציא לאור את סיפורי החיים של הפעילים.ות בארגון, ולהשמיע אותם לטובת קידום שינוי חברתי לקהילה הגאה.

לוגו טיק טוק
לוגו דליקטסן
לוגו קרסטס
לוגו דיזנגוף סנטר

השותפים שלנו


קרן יוסף וקריסטינה קסירר

The Joseph & Krystyna Kasierer Foundation

bottom of page