אודות

חוש"ן – חינוך ושינוי, הוא ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל. שם הארגון הגיע מחושן הכהן הגדול בבית המקדש – לוח שבו שובצו 12 אבנים צבעוניות המסמלות את היופי שבשונות ובמגוון שבהם.

הארגון קם בשנת 2001, במטרה לקדם סובלנות בנושאים של נטייה מינית וזהות מגדר, למגר את הלהט"בפוביה בחברה הישראלית ולהכשיר אנשי ונשות מקצוע לעבודה עם הקהילה הגאה.
אנו פועלים ופועלות בכדי לקדם סובלנות ופתיחות כלפי הקהילה הגאה באמצעות חינוך והסברה, בדרך של היכרות, מפגש ושיח.

אנחנו ארגון ארצי, שפעילותו מבוססת על כמה מאות מתנדבים ומתנדבות להט"בים, המשמשים כשגרירי הסברה של הקהילה הגאה.

הארגון פועל בקשר הדוק עם משרדי ואגפי הממשלה שונים ובראשם אגף שפ"י (שירות פסיכולוגי ייעוצי) במשרד החינוך.

פעילויות ההסברה בבתי הספר מתוקצבות על ידי משרד החינוך, והדרכות מקצועיות לצוותי מערכת הבריאות בנושא בריאות הקהילה הטרנסג'נדרית מתוקצבות על ידי משרד הבריאות.
בנוסף, בשנת 2016 זכינו בפרס קרן יו"ר הכנסת.

אנו פועלים בבתי ספר, עם תלמידים, עם חדרי מורים החל מהיסודי ועד התיכון, עם צוותי גננות וחינוך לגיל הרך, באוניברסיטאות, בקרב אנשי ונשות טיפול ורפואה, בצה"ל, במג"ב ובמשטרה, בחברות עסקיות, בקורסי מנהלות ומנהלים ובכל מקום בו רוצים לקדם את הפתיחות כלפי הקהילה הגאה.

בפעילותנו אנו מייצרות היכרות עמוקה יותר עם חברי וחברות הקהילה ומעניקות כלים פרקטיים לאנשי מקצוע שונים כיצד לקדם סביבה בטוחה, מעצימה ורגישה עבור להט"בית בתחומם וכיצד להתמודד עם סוגיות להט"ביות שונות.

ארגון חוש"ן מקיים בכל שנה כ-1,800 פעילויות וסדנאות בכ-350 מוסדות שונים מדי שנה. בפעילות זו אנו מגיעים לקהל יעד של כ-50,000!

שקיפות ארגונית

תקנון הטרדה מינית