פעילות סיפור אישי של אנשים להט"בים

עמוד ראשי > הזמנת פעילויות > פעילות סיפור אישי של אנשים להט"בים

רקע

פעילות הסיפור אישי של ארגון חוש"ן היא מפגש יחיד מסוגו בו נחשף הקהל לסיפור חייהם של להט"בים. מטרת הפעילות הינה ליצור דיאלוג המאפשר להסיר דעות קדומות וסטריאוטיפים נפוצים, על ידי שיחה שבה ניתן יהיה לשאול את כל השאלות המטרידות, המסקרנות ואפילו הפוגעות ביותר על נטייה מינית ושונות מגדרית.

אופי הפעילות

שני מנחי חוש"ן משתפים, כל אחד בתורו, את הקהל בחוויה האישית בהתמודדות עם נטייתם המינית ושונותם המגדרית, החל מגיל צעיר ועד היום, לרבות גילוי עצמי, דילמות בגיל ההתבגרות, קונפליקטים, התמודדות עם החברים ובני המשפחה. לאחר הסיפורים המנחים עונים על כל שאלה, אישית או כללית ומפתחים דיון בנושא.

קהל היעד

פעילות הסיפור האישי מותאמת לקהל היעד, מה שהופך אותה לנפוצה מבין פעילויות הארגון. מבין קהלי היעד, אנו מגיעים לבתי הספר (שכבות ט' ומעלה), קבוצות בצה"ל, אוניברסיטאות ומכללות ועוד.

מבנה הפעילות

את הפעילות מעבירים שני מנחים להט"בים מטעם ארגון חוש"ן, אשר עברו הכשרה ארוכה להעביר את הפעילות ולענות על שאלות מהקהל. בתחילת הפעילות ניתן הסבר כללי על מונחי יסוד (ההבדל בין מין, מגדר ונטייה מינית), לאחר מכן מספר כל אחד מהמנחים את סיפורו האישי (כ-20 דקות כל אחד).

כל סיפור הוא אישי וייחודי ולאחר מכן מתקיים דיון פתוח בו הקהל מעלה נושאים שעלו אצלם במהלך ההקשבה לסיפורים האישיים וכן, סוגיות ציבוריות הקשורות לקהילה הגאה כגון: משפחה, הורות גאה, מצעד הגאווה וכדומה.

על המנחים

ארגון חוש"ן מונה כ-250 מתנדבים ומתנדבות, מה שמאפשר את הגיוון האנושי הייחודי לארגון. המתנדבים מגיעים מרקעים שונים ועל כן סיפורי החיים שלהם מגוונים. הם עוברים הכשרה ארוכה, אשר מאפשרת להם לעמוד מול קהלים מגוונים ולספר את סיפורים האישי בצורה רגישה ופתוחה. כל המנחים בני 23 ומעלה, גברים הומואים, ביסקסואלים או טרנסג'נדרים ונשים לסביות, ביסקסואליות או טרנסג'נדריות.

משך הפעילות: שעה וחצי.