פתיחת תחרות עבודות אקדמיות לרגל יום הבנ"ה 2015

ארגון חוש"ן, הבנ"ה, האגודה למען הלהט"ב בישראל, הוועד למלחמה באיידס, ארגון מעברים, עמותת אבות גאים, עמותת תהל"ה, חברותא – הומואים דתיים, איגי – ארגון נוער גאה והאחווה הסטודנטיאלית הגאה  מתכבדים להודיע על פתיחת ההרשמה לתחרות העבודות האקדמיות השישית בנושא מאבק בלהט"בפוביה וקידום זכויות הקהילה, שתיערך במסגרת אירועי הבנ"ה – היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה ב-17 במאי.

"השנה בחרנו להקדיש את התחרות לנפגעי/ות אירועי האיבה על רקע להט"בפוביה" אומרת יהלי בן עמי ויטנברג, מנכ"לית חוש"ן "לרוב איבה זו נובעת מחוסר בידע ובהיכרות, ואנו מאמינים כי כי מחקר ופעולה בשדה האקדמי הם דרך נוספת לקיום שיח גם בציבור הרחב ו למיגור תופעות של אלימות ואפליה"

הקהילה הלהט"בית בישראל הייתה עדה בשנה האחרונה לאירועים להט"בפוביים רבים, ששיאם ברצח של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה האחרון בירושלים, באירוע בו נפגעו שישה קורבנות נוספים מידיו של מפגע שהיה מונע משנאה לקהילה הגאה. שנאת השונה והבורות הרווחת בכל הנוגע לנטייה מינית ולזהות מגדר אף היו בין הגורמים שהביאו לכך שבחודשים האחרונים שלושה מחברי/ות הקהילה הטרנסג'נדרית בארץ – ויקטוריה, מאי וברק ז"ל, נטלו את חייהם/ן.

"הרצח המזעזע במצעד היווה תזכורת לאלימות, לאפליה ולסטיגמות המופנות כלפי קהילת הלהט"ב" מסביר ידין ספיר, ממארגני הבנ"ה בישראל. "בניגוד לתפיסה הרווחת לפיה מצב הקהילה הגאה בארץ הוא טוב, מחקרים ועבודות שהוגשו לתחרות בחמש השנים שבה נערכה, מצביעים על כך שהרווחה היא יחסית, ומוגבלת לקבוצות מסוימות באוכלוסיה - בעיקר יהודים, ילידי הארץ, חילונים. להט"ב המשתייכים לקבוצות ומגזרים אחרים עדיין סובלות וסובלים ממצוקה קשה".

כמדי שנה, התחרות תתקיים בשני מסלולים – עבודות תיזה במסגרת לימודי תואר שני ועבודות סמינריוניות במסגרת  לימודי תואר ראשון או שני. יש להגיש את העבודות עד ה-1.2.2016, שמות הזוכיםות יתפרסמו עד-1.5.2016.  פרסים ותעודות יוענקו לזוכיםות בקטגוריות השונות במסגרת יום עיון מיוחד שיתקיים ביום הבנ"ה – 17.5.2016, במהלכו גם תוצגנה העבודות הזוכות.

לכל הפרטים ולהגשת העבודות – אתר הבנ"ה bit.ly/havana2016 או חפשו תחרות הבנ"ה בגוגל.

לשאלות ופרטים נוספים: info@havana.org.il