יום עיון ממונות יוהל"ן

כחלק משיתוף הפעולה בין ארגון חושן לבין ליחידת יוהל"ן (יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים), הוחלט על שילובה של פעילות חושן בכנס השנתי לממונות יוהל"ן. בכנס השתתפו כ-300 קצינות מכל יחידות צה"ל, שאמוּנוֹת מטעם יוהל"ן על טיפול בנושאי אלימות והטרדות מיניות כלפי חיילות וחיילים ביחידותיהן.

הכנס עמד בסימן אקלים יחידתי מאפשר, בכוונה לשים דגש על הלך הרוח היחידתי, וההשפעות שלו על חיילות וחיילים. יצירת אקלים יחידתי מאפשר היא יצירת סביבה צבאית-חברתית שמכבדת את כל החיילות והחיילים, ללא אפליה או אלימות. מתנדבי חוש"ן (ד"ר איתי חרל"פ, אורית רומשטיין ואדר צארום) היו שם ועסקו בסוגייה זו בכל אחד משלבי הפעילות:

  • הרצאה עיונית שעוסקת בזהות מינית להט"בית ובמגדר. בהרצאה דנו בחמשת ההיבטים המרכיבים את הזהות מינית, הסברנו על זהויות מיניות שונות, סקרנו את שלבי ההתפתחות של הזהות המינית, ודיברנו על ההתמודדות עם זהות להט"בית ויציאה מהארון.
  • סקירה היסטורית של יחסו של צה"ל לחיילים ולמפקדים להט"בים. הצבא עבר כברת דרך ארוכה ביחסו ללהט"בים. עד שנת 1998 פקודות הצבא הפלו להט"בים, ורק בשנת 1998 הוסרו כל האזכורים המפלים כלפי להט"בים בפקודות הצבא. כיום, בשנת 2012, ניתן לומד שצה"ל הוא מהצבאות היותר מתקדמים בעולם ביחסם לקהילת הלהט"ב. יחד עם זאת, קיימת בעיה של תרגום הפקודות למציאות בשטח, ומבחינה זו עדיין לא קיים אקלים יחידתי שמאפשר לחיילים ולמפקדים להיות מי שהם.
  • סיפורים אישיים ודיון. הקצינות שמעו סיפורים אישיים מפיהם של מתנדבת ומתנדב שהשירות הצבאי תפס חלק נכבד בתהליך גיבוש הזהות המינית שלהם, ואחר כך שאלו שאלות בנוגע לסיפורים האישיים ובנוגע להתמודדות עם חיילים להט"בים ביחידותיהן.

בסיום הפעילות ניגשו קצינות רבות והמשיכו לשאול שאלות. מאופי השאלות, העוסקות בהתנהגות של חיילים ומפקדים כלפי חיילים וחיילות להט"בים, ומהצורך שהביעו לביצוע פעילות חוש"ן ביחידתן – ניכר כי יש עוד עבודה רבה לבצע בהפיכתו של צה"ל לצבא המכבד את החיילים שלו, על כל שוֹנוּיוֹתיהם.