שחר אייל, אישה לסבית, רכזת אזור הצפון בחוש"ן

התחלתי לחשוב על התנדבות בחוש"ן כשהילדים שלי נכנסו למערכת החינוך בפריפריה הצפונית בה אני גרה. בהתחלה עשיתי "חוש"ן" פרטי לכל כיתה / מורה / מסגרת שהם פגשו בדרך. בשלב מסוים הבנתי שזה לא מספיק, שלעולם לא אוכל לגעת בכל הא.נשים ומסגרות שיהיו בהן.
פניתי לחוש"ן והתחלתי להתנדב. בכל פעילות, מול כל כיתה, אני רואה שאני יוצרת שינוי, שהפעילות והפורמט של חוש"ן עובדים. אני מספרת את סיפור היציאה שלי מהארון,מספרת על הקשיים וההתמודדויות ואני רואה עיניים מרותקות, רואה שגם מי שמתנגד,מי שקשה לה, מקשיבים, ויודעת שזו כנראה הפעם הראשונה שמישהו סיפר להם את הסיפור ככה, פנים אל פנים, בלי להתבייש, בלי להסתיר. והם מקשיבים.
בזכות חוש"ן אני מגיעה עם הסיפור שלי לילדים בעכו, בטבריה, לבתי ספר בישובים בפריפריה הצפונית, שעד כה שמעו את המילה הומו רק כקללה.
אני מתרגשת בכל פעם מחדש, מילד שניגש בסוף הפעילות ואומר שהוא ביסקסואל ומרגיש בודד, מילדה שניגשת ואומרת שיש לה חברה לסבית וקשה לה ורוצה לדעת מה אפשר לעזור, מילדים שכותבים במשוב לפעילות שריגשנו, שנגענו, ששינינו משהו בחשיבה שלהם.
אני קוראת לכם ולכן להצטרף אלי ואל מתנדבות חוש"ן המדהימות שעושות מלאכת קודש ונכנסות בכל חודש לכיתות, לחדרי מורים, למפגשים עם יועצות בית ספר וצוותי חינוך, מדריכי נוער, גננות, חיילים, שוטרים, סטודנטים ומשנים עמדות, משנים בפועל את היחס לקהילה הגאה.

למידע נוסף והשארת פרטים