אופיר סביר, אישה לסבית, מתנדבת חוש"ן מקצרין

אחת הפעילויות שזכורה לי במיוחד הייתה בעיר בצפון, בכיתה די רועשת ולא פשוטה. יש כיתות לפעמים, שרואים על העיניים של התלמידים והתלמידות שהסיפורים מרתיעים אותם קצת, שקשה להם עם הנושא, שהם ממש מתאמצים לא לקום וללכת. הסיפורים עברו בשלום, והגיע שלב הדיון - השאלות והתשובות. היינו צריכות להתניע אותם, לגרום להם לשאול.
לאט לאט זה התחיל להתניע. התלמידים הבנים בכיתה, ציחקקו להם, ואחד מהם ביקש לשאול שאלה. וכמובן - הוא שאל, במילים מאוד מגומגמות, מאוד מסביב - איך לסביות עושות את זה? זו שאלה שאני תמיד שמחה כשהיא נשאלת - היא תמיד מלווה במבוכה גדולה בכיתה, וצחקוקים, אבל גם תמיד עולה דווקא בכיתות שיותר קשה להם עם להט"ביות. ואני לוקחת את השאלה הזאת למיניות נשית, ולעיסוק במיניות בכלל.
הסברתי להם שאין דרך אחת לעשות סקס, שזה הכי פתוח בעולם. אני דואגת להדגיש שסקס ≠ חדירה, שיש עוד דברים לעשות. אני כמובן מדגישה את הרצון ההדדי כתנאי לסקס, את ההסכמה, את הדיבור, תשומת הלב והרגישות שצריכה לבוא כחלק מהסקס - כדי ששני הצדדים ייהנו. אני גם זורקת כמה מילים על זה שמיניות של נשים קיימת וחזקה, אבל לפעמים דורשת יותר מאמץ כדי להגיע לסיפוק - שחשובה פה הקשבה ורצון אמיתי לעשות טוב לאישה שאיתי (או איתך). אחרי התשובה הזאת שלי פני התלמידים בכיתה הופכים לאדומות, יש צחקוקים וניסיונות לברוח. ובכיתה הזאת, זה נכח ממש חזק - המבוכה שלהם.
ולפתע קרה דבר מדהים - אחת התלמידות פשוט התחילה לצעוק על הבנים "שהם ילדים קטנים ועוד לא התבגרו, שזה לא מצחיק, שהם בטוחים שבנות לא רוצות סקס, אבל הם טועים בגדול, הם פשוט לא מספיק טובים, שהם גרועים בלספק נשים". היא המשיכה ונאמה על העניין הזה שגברים פעילים מינית נחשבים "גבר-גבר", ונשים נחשבות "שרמוטות"- שזה מעוות ולא פייר! הסתכלתי על המתנדב שאיתי, ושנינו חייכנו חיוך ענק. גיבינו אותה, חיזקנו אותה, ולא נשאר לנו מה להגיד. אני זוכרת שיצאתי מהכיתה באופוריה - לא דמיינתי את זה קורה. אף פעם. הבחורה הזאת צעקה פמיניזם, בקול גאה וחזק, בעוצמה ענקית, בבוטות אפילו.
והבנים? הם נשארו שקטים, הורידו קצת את הראש. זה היה מדהים. רגע שנתן לי תקווה לגבי הנוער שלנו. הרבה פעמים מדברים רעות על הנוער, אבל מניסיוני בחוש"ן - הנוער היום, בבתי ספר רבים, אקטיביסטי יותר! יודע יותר! סובלני יותר! פמיניזם ולהט"ב הם לא מילים גסות. שמחתי להיות חלק מזה, לתת לנערה הזאת את הבמה, ואת החיזוק.

למידע נוסף והשארת פרטים