על אודות חוש"ן

עמוד ראשי > אודות חוש"ן > על אודות חוש"ן

 

חוש"ן (חינוך ושינוי) הוא מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) בישראל. חוש"ן פועל  למען שילוב של לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בחברה הישראלית, על כל גווניה, תוך חינוך לערכים של סובלנות וקבלת השונה, פלורליזם ופתיחות.

חוש"ן הוא ארגון המתנדבים הגדול ביותר בקהילה הגאה. חברים בו קרוב ל-300 מתנדבים ומתנדבות הומואים, לסביות, ביסקסואלים, וטרנסג'נדרים. חוש"ן הוא הארגון היחיד שזכה להמלצה של השירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י) במשרד החינוך לפעילויות בנושא הזהות המיני, וחברות וחברי הארגון מקיימים מדי שנה מאות פעילויות בכל רחבי הארץ, בבתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות, יחידות צבא ומשטרה, חברות היי-טק ועוד.

המטרה של חוש"ן היא ליצור סביבה פתוחה ומקבלת ללסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, באמצעות פעילויות חינוך והסברה, לשינוי סטריאוטיפים ועמדות שלילייות. מתנדבי חוש"ן מאמינים כי חלק גדול מההומופוביה בחברה והבריונות כלפי להט"בים הוא תוצאה של בורות ושל דעות קדומות, ושמים דגש על מפגש בלתי אמצעי ודיון פתוח.

חוש"ן פועל למתן כלים עבור צוותים חינוכיים, ומפקדים, באמצעות הגברת המודעות והעמקת הידע התיאורטי והמקצועי בנושא נטייה מינית וזהות מגדרית, והאתגרים העומדים בפני אנשים האחראים לרווחתם ולשלומם הפיזי והנפשי של הומואים לסביות ביסקסואלים וטרנסג'נדרים במסגרות השונות. אנחנו עושים זאת בעזרת פעילויות הכשרה ייחודיות, מערכי שיעור, וימי עיון.

בחוש"ן מאמינים כי שינוי עמדות בחברה כלפי לסביות הומואים ביסקסואלים וטרנסג'נדרים צריך להיעשות בכל גיל, ובמיוחד בקרב אנשים הבאים במגע יומיומי עם ציבור זה, ואשר אחראים לרווחתו ולשלומו, כגון מחנכים, יועצות, מורים, מפקדים, אנשי משטרה ואנשי צוות רפואי, ולכן אנחנו שמים דגש על קהלים אלו ואף בנינו תוכניות ייחודיות בשיתוף עם קהלי היעד השונים.

פעילות בבתי הספר

הפעילות בבתי הספר מכוונת לשתי אוכלוסיות עיקריות; בראש ובראשונה פונה חושן לכלל בני הנוער, הסטרייטים, בהם אנחנו מעוניינים לקדם סובלנות לשוני על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית, על ידי ניפוץ הסטיגמות והסטריאוטיפים הנוגעים ללסביות הומואים ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, וכן להטמיע בהם ערכים בסיסיים של חברה דמוקרטית, פלורליסטית ושוויונית.